PrestaShop

Newsletter

DIAMENTY INWESTYCYJNE - oferujemy Powiększ do pełnego rozmiaru

DIAMENTY INWESTYCYJNE - oferujemy

PRZEBIEG TRANSAKCJI:
1. Złożenie zamówienia (wysokość budżetu, podstawowe parametry).
2. Przekazanie klientowi oferty (w rozumieniu KC). Kopia certyfikatu z niezależnej międzynarodowej firmy gemologicznej.
3. Faktura proforma VAT.
4. Zapłata (kurs wg PKO BP).
5. Przekazanie fizycznego diamentu z dokumentacją i umową serwisu inwestycyjnego.
6. Odkupienie diamentu z podziałem gwarantowanego zysku (min po 3 latach).

Więcej szczegółów

0,00 zł

Diamenty są przyszłością inwestycyjną, praktycznie nie mają alternatywy na czas jaki nadchodzi. Jest to wciąż nisza inwestycyjna, wynikająca z praktycznej niewiedzy potencjalnych inwestorów. Jak ktoś nie zna tematu, to po prostu boi się inwestować.
Firma, którą reprezentujemy jest największym dostawcą diamentów inwestycyjnych w naszej części Europy. Istnieje na polskim rynku ponad 20 lat, ale teraz chce - wykorzystując sprzyjające okoliczności rynkowe maksymalnie przyśpieszyć. 
Praktycznie nie ma na polskim rynku konkurencji, są co prawda firmy które sprzedają diamenty, nawet inwestycyjne (np Mennica Wrocławska, Mennica Skarbowa) ale są to w porównaniu do nas płotki, notabene bardzo drogie dla klienta, dodatkowo całkowicie zależne od dostawców i pośredników ( tak naprawdę to my im dostarczamy kamienie).
Oto przykład jak kształtują się ceny na rynku jubilerskim (Strona http://yes.pl/):
Platynowy pierścionek z diamentem o masie 0,25 ct, o jakości H/SI2 jest wyceniony na poniższej stronie na 5 985 pln. Nie liczę ceny platyny ( najwyżej kilkaset pln, oraz robocizny - drugie tyle ? ). Diament natomiast o tej masie i tych właściwościach jest wart wg cennika Rapaporta (który jest punktem odniesienia dla światowych cen diamentów - Nowy Jork)  - ok.  550 pln ! 
Możemy dopasować ofertę do praktycznie każdego klienta, do jego możliwości finansowych, każdy zakup będzie tez najlepszą opcją za najkorzystniejszą w danej chwili cenę.
Wartość typowych diamentów inwestycyjnych stale rośnie, od kilku do kilkunastu procent rocznie, diamenty nie podlegają spekulacji, nie są obciążone podatkiem Belki, nie ma obowiązku rejestracji danych osobowych klienta, nie ma możliwości bańki inwestycyjnej:
Firma, którą reprezentujemy, obsługuje również dużych klientów.
Jak do tej pory nie przegrała praktycznie żadnego przetargu a konkuruje z np. hurtownikami z Antwerpii ( światowe centrum obrotu diamentami),
Każdy zakupiony diament posiada certyfikat, który jest metryką kamienia, szczegółowo opisującą cechy fizyczne ( barwę, czystość, masę, szlif), posiada także laserową inskrybcję na tzw rondzie diamentu, z numerem certyfikatu. Nie ma więc możliwości, żeby diament, który otrzymuje klient nie był tym za który zapłacił. Dalej - klient ma także gwarancję redystrybucji, odkupienia z praktycznie gwarantowanym zyskiem.
Klient może, poprzez specjalny program promocyjny (jeśli oczywiście ma takie życzenie) kupić diamenty tzw. "surowe"czyli przed szlifem, prosto z kopalni, dzięki czemu jego zakup jest już najkorzystniejszy z możliwych - tutaj wszelka konkurencja zostaje w tyle.

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY:

ETAP I – rozmowa z klientem uświadamiająca mu możliwości i korzyści z budowy majątku przy pomocy diamentów,  poznanie jego oczekiwań i planów inwestycji. Czy ma być to inwestycja jednorazowa, czy np. budowa kolekcji, jakie ma plany wobec diamentów i jaka rolę mają one odgrywać w jego portfelu. Rozmowa kończy się wypełnieniem przez niego zamówienia z określeniem wielkości budżetu i wybraniem podstawowych parametrów (masa, kolor).

ETAP II – skonstruowanie przez Firmę indywidualnej oferty zgodnie z stosowanymi kryteriami. Kryteria te to:
-Kryterium adekwatności rynkowej – dotyczy doboru diamentów cieszących się popytem gwarantujących wysoki potencjał odsprzedaży, płynność inwestycji.
- Kryterium efektywności cenowej – obejmuje dobór diamentów atrakcyjnych cenowo, poszukiwania specjalnych ofert cenowych oraz dyskonto do ceny rynkowej na poziomie hurtowym.
- Kryterium potencjału wzrostowego – gwarantuje optymalny dobór diamentów do  oferowanego budżetu z optymalizowaniem potencjału wzrostowego.
- Kryterium bezpieczeństwa – gwarantuje inwestorowi, poprzez weryfikacje diamentów,  bezpieczeństwo prawne, fizyczne i inwestycyjne.

Co ważne,oferta nie dotyczy tylko samego diamentu ale też serwisu inwestycyjnego.

ETAP III -  obejmuje przedstawienie oferty transakcyjnej (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego). Oferta jest transparentna odnosząca się do konkretnego diamentu, opiera się o RAPAPORT DIAMONT REPORT, zawiera zdjęcie powiększonego 10 razy diamentu, kopię certyfikatu,  wiążącą cenę z dyskontem cenowym w konkretnej dacie.

ETAP IV – dotyczy decyzji zakupowej,  ważność oferty 24 godziny ale klient ma możliwość  rezerwacji oferty (3 dni) występując z prośbą o fakturę proforma.

ETAP V – to zapłata zgodnie z faktura proforma, ponieważ wycen jest dokonana w dolarach obowiązuje aktualny kurs wymiany USD/PLN wg PKO BP.


ETAP VI
– przekazanie diamentu z całą oryginalna dokumentacją na adres zamawiającego lub w przypadku takiego życzenia do skarbca jednego z kilku banków polskich.

ETAP VII – w czasie przechowywania diamentu klient ma możliwość uczestniczenia razem z firmą w transakcjach hurtowych na rynku diamentów mając zagwarantowaną wysokość minimalnego zysku i podział całego zysku po zamknięciu transakcji (18 m-cy).

ETAP VIII – Po min 3 latach klient ma prawo wystąpić z wnioskiem o odsprzedaż swojego diamentu w ramach transakcji prowadzonych przez firmę. Po odsprzedaży następuje podział zysku (zagwarantowana część).

Firma działa od 20 lat na rynku światowym i posiada nieposzlakowaną opinię.

 

Bezpośrednia ścisła współpraca FIRMY z ośrodkami handlowymi w Antwerpii, Ramat Gan, Bombaju oraz giełdami amerykańskimi pozwoliło uzyskać dostęp do hurtowych rynków zbytu diamentów.
FIRMA udostępnia swoim Klientom detalicznym możliwość nabywania diamentów z dyskontem do ceny hurtowej wynikającej z cennika RAPAPORT. Zakup diamentów poniżej ceny rynkowej jest dla Klienta zarówno gwarancją godziwego „zysku startowego”, jak i satysfakcjonującej „płynności” na posiadanych aktywach diamentowych.
FIRMA dzięki doświadczeniu zdobytemu na rynku hurtowym jest w stanie zapewnić Klientom detalicznym szeroki wachlarz usług dodatkowych w tym, jako jedyna firma w Polsce oferuje pełne wsparcie swoich Klientów w zakresie odsprzedaży wcześniej zakupionych diamentów.
FIRMA jest Partnerem programu The Campaign for Ethical Jewelry - organizacji RAPAPORT zrzeszającego firmy mogące wykazać się etycznym handlem diamentami oraz biżuterią diamentową.